Георгій Коваленко, священник ПЦУ, ректор Православного Університету Святої Софії-Премудрості, Медіацентр Україна-Укрінформ
7 Грудня, 2022, 15:59

З початком війни стало неможливим співіснування тих, хто просуває російські наративи та служить рф, і реальних віруючих – священник ПЦУ

Про зміни, які відбулися в українській церкві протягом повномасштабної війни, під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ розповів священник ПЦУ, ректор Православного Університету Святої Софії-Премудрості Георгій Коваленко.

«Церква — це люди. І все, що змінилося в людей, змінилося в церкви. Ми всі зараз разом працюємо на перемогу. Священники служать капеланами, священники і віряни займаються благодійною, волонтерською, гуманітарною діяльністю, вивозять людей з регіонів, годують, допомагають чим можуть. Велика кількість вірян виїхала за кордон і тема духовного кормлення людей, які розкидані по світу, також актуальна. Це вимагає і певних рішень, і нових форм такої діяльності», — пояснив Коваленко.

Окремо священник ПЦУ висловився щодо бурхливих змін, які відбуваються в українській церкві, яка має відношення до московського патріархату.

«Що стосується однієї з релігійних організацій України — тієї української православної церкви, яка „не московського патріархату“, але це ще не доведено до кінця, — там дійсно відбуваються дуже бурхливі процеси в середині. Бо з початком війни стало неможливим це гібридне співіснування тих, хто просуває російські наративи, хто на службі у російських спецслужб, і тих реальних віруючих, вірних віруючих, які так само є у московському патріархаті», — розповів Коваленко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini