14 Квітня, 2023, 15:21

З початком посівної кампанії ціни на пальне впали – Сергій Куюн

Цього тижня в Україні спостерігалося зниження цін на паливо. Так, вони знизилися більш як на одну гривню, в деяких мережах – на три гривні за літр дизпального, бензину. 

Такі дані під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ озвучив директор консалтингової групи «А95» Сергій Куюн.

Він зауважив, що попри початок посівної кампанії, ціни на пальне замість очікуваного зростання, навпаки, пішли в бік зниження.

«Це те, що ми спостерігали і до повномасштабного вторгнення. Це такий феномен, коли всі планують заробити навесні, привозять дуже багато пального начебто під посівну. Але так роблять усі. І таким чином «переливають» ринок. Запаси величезні, і все закінчується тим, що всі намагаються якомога швидше продати, аби повернути гроші навіть без прибутку. Саме це ми спостерігаємо сьогодні», – пояснив експерт.

Крім того, Сергій Куюн зауважив, що спостерігається низький попит на пальне, зокрема через погодні умови, а головне – через війну. За його словами, всі без винятку моторні палива просіли по споживанню.

«Дизпальне в середньому на 30%, бензин – близько 20%, споживання скрапленого газу знизилося майже вдвічі. Відповідно це і стало причиною зниження цін, які ми спостерігаємо. І це може бути не останнє зниження, тому що ще певний запас міцності у трейдерів є».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini