Фото Медіацентр Україна – Одеса: Тетяна Дементьєва, директор департаменту соціальної та сімейної політики Одеської обласної військової адміністрації
12 Липня, 2023, 15:53

З осені ВПО-володарі нових авто і стотисячних депозитів не будуть отримувати допомогу

Проте розмір виплат не змінився, особам з інвалідністю та дітям – 3 тисячі гривень, усім іншим – 2 тисячі. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна —  Одеса навела Тетяна Дементьєва, директор департаменту соціальної та сімейної політики Одеської обласної військової адміністрації.

“Всі внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, з 1 серпня 2023 року продовжуватимуть отримувати  допомогу ще пів року, до кінця січня 2024-го. Відповідну постанову уряд ухвалив 11 липня. Зараз зареєстровано 2, 6 мільйонів ВПО, в бюджеті цього року на такі виплати передбачено 57 мільярдів гривень. Щоб отримувати гроші, нічого додатково робити не треба, вони будуть нараховуватися автоматично”, – розповіла Дементьєва.

Дементьєва зазначила, що з 1 вересня 2023 року будуть припинені виплати внутрішньо переміщеним особам, які придбали транспортний засіб не старше 5 років, земельну ділянку або нерухомість на суму понад 100 тисяч гривень (окрім за кошти державного чи місцевих бюджетів), мають на депозитному рахунку понад 100 тисяч гривень, мають житло не в зоні бойових дій, а також придбали валюту та банківські метали на суму понад 100 тисяч гривень.

Вона також розповіла, що в деяких випадках внутрішньо переміщеним особам можуть припинити виплачувати допомогу. 

“Виплати не отримають особи, які перебувають за кордоном понад 30 днів без вагомих причин. Тобто, якщо людина не була у службовому відрядженні чи на стажуванні. Або перебувала на лікуванні або реабілітації, доглядала за хворою дитиною, оздоровлювала дитину. Також гроші не отримають люди, які повернулися додому та які відбувають покарання в місцях позбавлення волі або були засуджені за колабораціонізм”, – розповіла посадовиця.

Також Тетяна Дементьєва зазначила, що ВПО, які вперше звернулися за допомогою після 1 серпня, також можуть протягом пів року отримати гроші.

“Допомогу отримають родини, в яких є  діти з інвалідністю, особи, які доглядають за особою з інвалідністю, пенсіонери, родини з трьома та більше неповнолітніми людьми. І якщо сукупний дохід на одного члена сім’ї не більше 10 356 гривень. Також  на допомогу можуть розраховувати неповнолітні та малолітні діти, які прибули без супроводу законного представника”, – додала Тетяна Дементьєва. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini