19 Квітня, 2022, 15:09

З Луганської області виїхали близько 280 тисяч цивільних громадян, евакуація триває, інфраструктура зруйнована обстрілам, – Гайдай

Після початку масштабної військової агресії росії з території Луганської області, яка перебувала під контролем України, виїхали близько 280 тисяч громадян, ще приблизно 70 тисяч залишились.

Про це на брифінгу в Медіа-центрі Україна (Київ) повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

«На підконтрольній Україні території Луганської області, за встановленою лінією розмежування, проживали 350 тисяч людей, на сьогоднішній день залишилось приблизно 70 тисяч. Люди виїхали або самостійно, або за допомогою волонтерів, благодійних організацій, ми змогли організувати евакуацію приблизно 40 тисяч людей. Всі вони їдуть на захід України, всім надається дах над головою, є де жити, надається нормальне харчування, речі, засоби гігієни та медичне забезпечення у разі потреби. Далі вони вирішують самостійно – або їхати в європейські країни, або шукати роботу на місці, або просто чекають на нашу перемогу та деокупацію. Зараз евакуація йде повільніше, залишились люди, які не хочуть їхати, чомусь вони впевнені, що їх загроза омине. Ми не вивозимо людей силоміць – у нас евакуація, а не депортація. Евакуація йде кожного дня, скільки б людей не зголосились – хоч тисяча, хоч сотня, хоч двадцять людей», – сказав Сергій Гайдай.

За словами голови ВЦА, порахувати кількість загиблих цивільних неможливо, але втрати дуже великі. Через масовані обстріли міст рятувальні служби не можуть навіть забрати тіла з вулиць.

«Порахувати кількість загиблого мирного населення не можна, тому що в нас просто жахливі, дуже важкі обставини. В Попасній і Рубіжному, там де бої у місті, загиблих просто ховають у дворах сусіди та родичі. У Лисичанську тільки внаслідок одного обстрілу загинули 10 людей, їх просто розірвало на частини, і ми їх збирали 2 дні, тому що обстріли не зупинялись. Населені пункти біля міста Гірське вже майже 2 місяці перебувають під обстрілами, обстріли не припинялись ні на день, і там багато людей, які загинули і лежать просто на вулицях, забрати та порахувати їх неможливо, на жаль», – додав голова військової адміністрації.

За словами Гайдая, всі критична інфраструктура зруйнована та не підлягає ремонту, все треба будувати заново.

«Знищена обстрілами майже вся критична інфраструктура. Неможливо відновити – треба тільки нове будівництво систем водопостачання, електрики, газу. Але ремонтні бригади все одно намагаються працювати, ремонтувати, але потім знову обстріл і знову перебито все», – сказав Гайдай.

За словам Гайдая, тривають бої у містах Попасна та Рубіжне.

«Йдуть позиційні бої в місті Рубіжному і Попасній, нічого ворог робити не може, вони (російські війська) там втрачають людей і техніку, наш хлопці збивають безпілотники, на межі Луганської і Харківської областей збивають літаки. Тобто тримають оборону. Кремінна, на жаль, уже під орками, вони зайшли в місто. Наші захисники майже 2 місяці тримались там, ворог пристріляв кожен метр нашої лінії оборони. Там вже неможливо було знайти укриття. Наші захисники відійшли, закріпились на нових позиціях та продовжують воювати – більш ефективно», – сказав Гайдай.