Катерина Павліченко, заступниця міністра внутрішніх справ, Медіацентр Україна-Укрінформ
Катерина Павліченко, заступниця міністра внутрішніх справ, Медіацентр Україна-Укрінформ
2 Грудня, 2022, 13:12

З 24 лютого по Україні та за кордон переміщено понад 11,5 млн осіб, рф депортувала понад 20 тисяч, з них 12 тисяч дітей – МВС України

З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну всередині держави та за кордон було переміщено понад 11,5 мільйона людей. Понад 20 тисяч осіб депортувала росія. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ розповіла заступниця Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко.

«З початку повномасштабного вторгнення російської федерації в межах держави та за кордон, згідно інформації з відкритих джерел, було переміщено понад 11,5 мільйона осіб. Якщо західні країни надали допомогу, прихисток для багатьох українців, то росія примусово вивозить українців та українок, заставляє проходити фільтраційні заходи і фактично депортує, але під виглядом так званого порятунку. За даними Національного інформаційного бюро України, росія депортувала вже понад 20 тисяч осіб, і більша частина з них — діти. Згідно інформаційного порталу „Діти війни“, депортовано більше 12 тисяч дітей», — повідомила Павліченко. 

Як зазначила заступниця Міністра, підрозділи поліції України долучаються до ідентифікації всіх осіб, які були примусово вивезені до рф. Правоохоронці також співпрацюють із західними колегами задля захисту українських громадян за кордоном.

«Одним із напрямків захисту наших громадян є запобігання ситуації потрапляння в пастки торгівців людьми і в західних країнах. Українські правоохоронці співпрацюють з правоохоронцями тих країн, де найбільше переїхало наших громадян, з метою виявлення цих фактів, захисту наших громадян, порушення кримінальних проваджень та притягнення винних до відповідальності», — зазначила Павліченко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini