Олександр Хорунжий, пресофіцер Державної служби з надзвичайних ситуацій України, Медіацентр Україна-Укрінформ
Олександр Хорунжий, пресофіцер Державної служби з надзвичайних ситуацій України, Медіацентр Україна-Укрінформ
23 Листопада, 2022, 12:37

З 24 лютого ДСНС знешкодили понад 288 тисяч вибухонебезпечних предметів, з них 2154 – авіаційні бомби – пресофіцер

З початку повномасштабної війни підрозділи ДСНС знешкодили понад 288 тисяч одиниць вибухонебезпечних предметів. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ розповів пресофіцер Державної служби з надзвичайних ситуацій України Олександр Хорунжий.

“З початку повномасштабного вторгнення російської федерації наших піротехніків було залучено 36 тисяч разів, знешкоджено понад 288 тисяч одиниць вибухонебезпечних предметів, з них 2154 – авіаційні бомби. Обстежено територію понад 75 тисяч гектарів. Це загалом, якщо взяти цифри по Україні по роботі піротехнічних підрозділів ДСНС”, – зазначив Хорунжий. 

Пресофіцер ДСНС пояснив, що наразі неможливо оцінити, скільки вибухонебезпечних предметів залишив по собі ворог, адже велика кількість з них знаходиться на тимчасово окупованих територіях. 

“Близько 175 тисяч кілометрів квадратних у нас потенційно небезпечних територій, у тому числі, акваторій, де теж проходить підводне розмінування. Ми тільки по факту можемо сказати, скільки розміновують підрозділи ДСНС. Однозначно – кількість величезна. Знадобляться, можливо, десятки років. До сих пір на території України знаходять снаряди Першої та Другої світових війн. Уявіть, які це масштаби”, – додав Хорунжий.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini