Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби України, Медіацентр Україна-Укрінформ
Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби України, Медіацентр Україна-Укрінформ
22 Листопада, 2022, 18:00

З 24 лютого більше 7600 людей затримано поза пунктами пропуску та понад 3500 у пунктах — намагалися незаконно перетнути кордон – речник ДПСУ

З початку повномасштабного вторгнення українські прикордонники затримали понад 7600 порушників, які намагалися незаконно перетнути кордон поза пунктами пропуску, та ще понад 3500 осіб у пунктах – під час спроби виїхати у незаконний спосіб. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

“Наші військовослужбовці щоденно відмовляють у перетині кордону на виїзд у середньому 150 особам, переважна більшість – чоловіки, які підпадають під обмеження щодо перетину кордону на виїзд під час дії воєнного стану. Крім того, щоденно продовжують затримуватися десятки порушників, які намагаються незаконно перетнути кордон. З 24 лютого поза пунктами пропуску було затримано більше 7600 порушників, ще понад 3500 осіб зупинено в пунктах пропуску під час спроби виїхати за підробленими документами або в інший незаконний спосіб”, – повідомив Демченко.

Як пояснив речник ДПСУ, в більшості випадків особі відмовляють у перетині кордону через те, що вона не має повного пакету документів, який дозволяє виїхати. Проте деякі люди використовують підроблені документи, щоби спробувати поїхати з країни.

“Хтось підроблює свідоцтво про смерть дружини, оскільки батьки-одинаки мають право перетинати кордон. Хтось намагається підробити довідки про свою непридатність до військової служби. Усіх, кого виявляємо, ми передаємо в правоохоронні органи для того, щоб вони у подальшому притягнули цих осіб до карної відповідальності. Є адміністративна відповідальність за спробу перетину кордону, коли особи слідують поза межами пунктів пропуску, а є карна – в низці ситуацій, в тому числі, за спробу використати підроблений документ”, – пояснив Демченко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini