24 Січня, 2023, 13:25

З 2014 року Крим готували як плацдарм для нападу на Україну: будували інфраструктуру, провели 16 призовних кампаній — Кримська правозахисна група

Великі інфраструктурні проєкти, які були побудовано в Криму після його окупації, були спрямовані на підготовку плацдарму для нападу на Україну. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив заступник голови правління Кримської правозахисної групи Володимир Чекригін.

«Крим з 2014 року почав активно готуватися для того, щоб стати плацдармом для нападу на Україну. Всі ці інфраструктурні проєкти великі, які, як заявляла окупаційна влада, були спрямовані на те, щоб поліпшити життя кримчан, насправді були спрямовані на те, щоб просто покращити логістику збройних сил російської федерації. 

Я маю на увазі побудову Кримського моста та траси Таврида, яка тягнулася від Кримського моста до найбільшої військової бази, до міста Севастополя. Все це супроводжувалося активною мілітаризацією суспільного життя: населення Криму активно готували до війни проти власної держави. За цей час рф провела 16 призовних кампаній, в рамках яких вони пропустили через сито своїх збройних сил до 40 тисяч мешканців Криму», — повідомив Чекригін.

«Півострів має розголужену мережу аеродромів, є базою флоту. Саме з Кримського півострова наносились масовані ракетні удари по цивільних об’єктах, в першу чергу, ракетами морського базування „Калібр“ та крилатими ракетами типу „Онікс“. Кримський півострів має багато складів, це забезпечувало зручну логістику для окупації півдня України», — додав експерт.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini