Тарас Кремінь, Уповноважений із захисту державної мови, Медіацентр Україна - Укрінформ, 15 липня
15 Липня, 2022, 12:45

З 16 липня починає діяти 27 стаття Закону про мову: Уповноважений розповів на кого чекають штрафи

Тарас Кремінь, Уповноважений із захисту державної мови  заявив, нещодавно було проведено моніторинг про стан дотримання мовного законодавства державними службовцями та посадовцями. 

Про це він сказав у Медіацентрі Україна – Укрінформ. 

«Ми наголошуємо, що кожен посадовець або державний службовець, який повідомляє новини, оперативну інформацію або ситуацію на фронті зобов’язаний послуговуватись державною мовою. Ми визначили, що 25 посадовців порушують мовний Закон, коли повідомляють таку інформацію.  Прошу медійників робити переклади таких виступів, аби інформація була доступною. Не заборонено послуговувати не українською мовою на зустрічах з іноземними партнерами, однак, якщо така інформація висвітлюється у ЗМІ, вона має бути виключно державною мовою», – сказав він. 

Тарас Кремінь наголосив, що 16 липня набирає чинності 27 стаття мовного Закону, яка стосуватиметься сфери користувацьких інтерфейсів. 

«Це вся інформація на приладах, техніці, пристроях, яка говорить про застосування побутових приладів. Тут проблем особливо немає, адже переважна більшість виробників у світі перейшли на використання державної мови», – підкреслив він. 

27 стаття також стосується офіційних засобів комунікації та органів самоврядування. 

«Від завтра всі інтернет ресурси повинні мати веб-ресурси державною мовою. Поряд з українською мовою може бути й іншими мовами», – розповів Уповноважений. 

Уповноважений із захисту державної мови зможе накладати штрафи на посадових осіб, які порушуватимуть Закон. 

«Представники Уповноваженого, на жаль, у нас недостатня кількість їх у регіонах, як ми рекомендували, однак вони зможуть складати адміністративні протоколи і потім я розглядатиму їх і виноситиму постанови у вигляді попереджень або штрафів. Розмір штрафу може коливатися від 200 до 400 неоподаткованих мінімумів», – розповів Тарас Кремінь. 

У разі невиконання законних вимог Уповноваженого, так само можуть бути накладені штрафи. Якщо протягом року буде зафіксовано порушення тим самим суб’єктом, штраф буде збільшено.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini