19 Квітня, 2023, 19:23

Юрій Соболевський: Окупанти посилюють тиск на населення тимчасово окупованої території Херсонщини

На тимчасово окупованій території Херсонської області погіршилася гуманітарна ситуація, та посилився тиск щодо так званої евакуації.

Про це заявив перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Там дуже складна ситуація для наших людей, тому що посилений тиск на них і стосовно примусової паспортизації. Вони продовжують тиснути на населення, щоб люди йшли та оформляли паспорти. Є обмеження доступу до медичних послуг, тому що вони кажуть людям, що за відсутності паспорта, не буде поліса обов’язкового медичного страхування російського зразка, то не буде медичних послуг», – зазначив він.

За словами Юрія Соболевського, в окупованих регіонах спостерігається погіршення з забезпеченням населення гуманітарними потребами та речами першої необхідності.

Крім того, він зауважив:, що окупаційна влада продовжує чинити тиск на дітей.

«Так звана юнармія, яку вони намагаються там створити, вдягаючи дітей у військову форму, «промиваючи їм мозок». В цьому плані вони так само дуже сильно працюють», – додав він.

Як зазначив заступник Голови Херсонської облради, в окремих громадах та  населених пунктах людей примушують погоджуватися на так звану евакуацію.

«Зараз є тиск, щоб люди погоджувалися на так звану евакуацію, а по суті фактичну депортацію, до Уфи, та інших евакуаційних маршрутів, які в них є. Вони обіцяють підтримку, житлові сертифікати, грошову допомогу. Але ми бачимо, щоб болючих на це погоджуватися немає. Бо всі чудово розуміють, що це таке», – додав Юрій Соболевський.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini