Юрій Ігнат, речник командування повітряних сил ЗСУ, Медіацентр Україна-Укрінформ
Юрій Ігнат, речник командування повітряних сил ЗСУ, Медіацентр Україна-Укрінформ
16 Травня, 2023, 15:00

Юрій Ігнат: Унікальність нічної атаки на Київ – «Кинджали», які ворог застосував у великій кількості

В ніч проти 16 травня сили ППО відбили чергову ворожу атаку на столицю України. Зокрема, під час атаки ворог випустив 6 ракет «Кинджал», які завдяки роботі ППО не досягли своєї цілі.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

«Сьогодні вдалося відбити чергову повітряну атаку. Особливість її це безумовно «Кинджали», які в великій кількості було застосовано, і безумовно всі збито. І «Калібри» – 9 ракет, 6 «Кинджалів», а також 3 ракети, що летіли по балістичній траєкторії. Також знищено 6 шахедів і 3 безпілотники оперативно-тактичного рівня, розвідувальні, якими проводилася повітряна розвідка напередодні цих ударів», – зазначив Юрій Ігнат.

Він також зауважив, що атака відбувалася з винищувачів МіГ-31К із двох напрямків – з півночі та зі сходу. Кораблі відповідно атакували з Чорного моря – 9 ракет «Калібр», з північного напрямку атакували ракетами або ж С-400, або Іскандер-М, які летіли по балістичній траєкторії.

Крім того, Юрій Ігнат наголосив, що і надалі відбуватиметься робота для підсилення можливостей протиповітряної оборони. І наразі, за ого словами треба більше засобів, здатних збивати балістику.

«Завдяки нашим західним партнерам, керівництву держави ми отримуємо потужні системи, здатні відпрацьовувати не лише по аеродинамічних цілях, а й бачимо, що балістика стає під силу, і «славнозвісні», «що не мають аналогів у світі», «Кинджали» теж є сьогодні не такими вже й страшними. Єдине, що дійсно потрібно більше засобів, які спроможні збивати балістику. Маємо новини, поки що з преси, з Франції, що вже на черзі SAMP/T, який найближчим часом може стати на захист нашої держави. Це теж засіб, як і Patriot, здатний  боротися не тільки з аеродинамічними, але й з балістичними цілями».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini