15 Червня, 2023, 19:19

Юрій Ігнат прокоментував імовірність переміщення окупантами ракетного дивізіону «Бал» у Брянську область

ЗРК Бал оснащений модернізованими ракетами Х-35У, мають збільшений радіус, водночас сама ракета є меншою і її важче виявляти.

Про це під час брифінгу повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ, коментуючи інформацію щодо переміщення окупантами у Брянську область одного дивізіону ЗРК «Бал».

«Була інформація про те, що переміщується у Брянську область один дивізіон  ЗРК Бал, це комплекс наземний, який призначений для того, щоб вражати надводні цілі. Ракети, які в них там вже модернізовані Х-35У, вони мають збільшений радіус, рашисти пишуть, що до 500 км. Я думаю, що це завищений показник, точно ми знати не можемо, яка дальність ураження. Ну там 260 км, мабуть, є. Цього достатньо, щоб досягати певних об’єктів, по яких вони хочуть влучити з Брянської області. Ракета з цього комплексу має бойову частину до 150 кг. Якщо порівнювати з Х-101 чи «Калібр», то там 400-450 кілограмів», – пояснив речник.

Як зазначив Юрій Ігнат, сама ракета є меншою, а тому й більш небезпечною, бо її важче виявляти. Її площа розсіювання менша. До того ж ракета призначена летіти над водою, а таким чином вона притискається нижче до землі.

«Ракета є крилатою, яка має швидкість таку ж як і «Калібр» і Х-101. Особливість її в тому, що вона меншу бойову частину має, вона менша за розміром приблизно на півтора метра від типових ракет, які застосовує ворог. Єдине, що вона має меншу площу і більше може притискатися до землі. Але в умовах суходолу вона зрештою буде підніматися вище, і її швидкість дозволяє збивати її нашими засобами», – додав він.

При цьому Юрій Ігнат зауважив, що агресор вже використовував такі ракети для атак по Одеській та Миколаївській областях.

«Хочу одразу попередити, щоб не бути голослівним. Так, були моменти її збиття на Одеському та Миколаївському напрямках. Але не було фактів підтверджених, що ми її можемо збивати зенітними засобами. Але швидкість крейсерська така ж, як у крилатої ракети, і тому, думаю, що власне той дивізіон, який там є, будуть вжиті заходи військовим керівництвом щодо протидії і цим загрозам», – зазначив він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini