3 Липня, 2023, 14:04

Юрій Ігнат пояснив, чому ворог здійснює ракетні атаки переважно вночі

Згідно зі статистикою, більшість ворожих ракетних ударів по Україні  завдається вночі, тому що це ускладнює роботу Протиповітряної оборони.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив  речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

«Тому противник частіше всього по ночах завдає ударів, але інколи робить це і вдень, – для того, щоб було складніше знищувати повітряні цілі, не мати до них  візуальної прив’язки», – пояснив він.

Водночас Юрій Ігнат зазначив у чому полягає складність боротьби з «шахедами», які ворог запускає по Україні.

«Важко боротися з такими цілями як шахед, це – дрони-камікадзе, баржуючі боєприпаси, які і створені таким чином, щоб важко було їх збивати. Щоб наша ППО мала доволі таки багато проблем їх запускають з різних напрямків, різними маршрутами, кожен шахед запрограмовано на пересування по тому чи іншому маршруту, що ускладнює роботу протиповітряної оборони і розосереджує увагу наших зенітників та інших фахівців, які збивають ці БПЛА», – додав він.

«Працюють часто і по «шахедах» і інші складові Сил оборони. Їхнє ППО – це і крупнокаліберні кулемети, і зенітні гармати, і ПЗРК – все, що у нас є в наявності, все працює на оборону країни». 

За словами Юрія Ігната, роль ППО виконують і винищувачі. Утім він зауважив, що, якби це були F-16, а не МІГ-29, то ця ефективність зросла б у багато разів.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini