7 Квітня, 2023, 16:54

Юрій Ігнат: Для контрнаступу потрібне збільшення панування українських сил в повітрі

Для успішного контрнаступу потрібно завоювати передусім перевагу в повітрі. Бо без переваги в повітрі здійснювати наступальні дії під вогнем ворожої авіації надто складно.

На цьому наголосив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«На сьогодні ворог продовжує свої атакувальні дії на суходолі, продовжує атакувальні дії з повітря, маю на увазі і керовані авіаційні бомби та інше ракетне озброєння, яке йде саме з кораблів. Ми ведемо власне протиповітряний бій, тобто вражаємо засоби ураження, а інколи і ворожу авіацію, коли вони наближаються близько до наших кордонів», – зазначив він.

Він зазначив, що сьогодні говорити про контрнаступ без посилення панування українських сил в повітрі, без переваги України, навряд чи можливо.

«Але ми розуміємо, що йде посилення від країн заходу. Ми матимемо у найближчій перспективі і Patriot і SAMP/T вже з людьми, які навчилися працювати на цих комплексах».

Це, за словами Юрія Ігната, посилить перевагу України в певних регіонах, де буде вирішено розмістити ці комплекси.

«Хотілося б якомога швидшого рішення щодо надання Україні сучасних багатоцільових літаків покоління 4+. Зокрема йдеться передусім про F-16. Це б дійсно допомогло б втілили наші плани в реальність».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini