30 Листопада, 2023, 15:32

Європейські інституції повинні більш ефективно втручатися в вирішення ситуації з блокуванням кордонів – Юлія Клименко

Переговори на дипломатичному рівні ведуться і з Словаччиною, і з Польщею, і питання щодо блокування кордонів протестувальниками вирішується на рівні виконавчої влади. Однак Європейські інституції зі свого боку повинні також втручатися в процес, але не бюрократичними процедурами, а більш ефективними інструментами. 

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосила перша заступниця голови Комітету ВРУ з питань транспорту та інфраструктури Юлія Клименко.

«Нагадаю, що ми підписували угоду не з Польщею, не зі Словаччиною про лібералізацію вантажних перевезень, а з Європейським Союзом.  Власне кажучи, ця угода порушується окремими країнами і фактично блокується. Тому Єврокомісія повинна більш ефективно впливати на виконання таких угод, якщо вони вже підписані. Вона підписана, вона діюча до літа 2024 року і фактично блокується окремими країнами. Це – неприйнятно, бо з таким успіхом можна далі блокувати будь-які угоди, які ми будемо підписувати з європейськими інституціями. Тоді в чому їх повноваження, і як захищати такі угоди, якщо будь-яка країна, будь-які перевізники, 10 перевізників чи 60 водіїв, можуть зірвати  і блокувати європейські угоди?» – зазначила Юлія Клименко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini