Заступник Міністра внутрішніх справ України Ігор Бондаренко, Медіацентр Україна
8 Вересня, 2022, 12:55

Єдиний номер виклику екстрених служб 112 може запрацювати до кінця року у Києві та Київській області — заступник Міністра внутрішніх справ України

До кінця року у Києві та Київській області може запрацювати єдиний номер виклику екстрених служб 112. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів заступник Міністра внутрішніх справ України Ігор Бондаренко. Решта регіонів можуть приєднатись до системи протягом наступного року. 

Запровадження єдиного номеру 112, за словами заступника міністра, спростить українцям процес виклику одразу кількох екстрених служб. 

«Людині не потрібно буде у разі якоїсь складної ситуації, де необхідна участь декількох служб наприклад, і ДСНС, і швидкої допомоги, чи ще інших, вживати якихось додаткових заходів і телефонувати в декілька служб. Вона повідомляє оператору ту інформацію, яку може надати. Оператор автоматично бачить місце розташування абонента, формує картку події, заповнює згідно нової методики вже чіткий план реагування, задіює оперативно-диспетчерські підрозділи, які обслуговують дане місце і це автоматично обробляється, автоматично опрацьовується, підрозділи уже здійснюють реагування за готовим чітким алгоритмом», — пояснив  Бондаренко.

Нагадаємо, 6 вересня Верховна Рада ухвалила Закон про запровадження єдиного телефонного номера екстреної допомоги 112.  Документ ще очікує на підпис Президента. Окрім цього, створення та впровадження системи 112 також є одним із зобов’язань у рамках Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini