Фото Медіацентр Україна – Одеса: Андрій Савченко, військовий експерт; Наталія Гуменюк, керівниця Об'єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України; Станіслав Маньков, технічний спеціаліст з авіації
11 Січня, 2023, 14:09

“Є ознаки, що у росіян дефіцит ракет, а західна зброя нейтралізувала їх авіацію”, – військові експерти

Також нейтралізовано флот противника, він не може виконувати десантні операції та блокувати морські шляхи. Ворог використовує його лише для ракетних обстрілів. Таку думку під час панельної дискусії у Медіацентрі Україна – Одеса висловив воєнний експерт Андрій Савченко.

“Повністю нейтралізовано флот російської федерації, він використовується тільки для ракетних ударів. Західне озброєння дозволило нейтралізувати противника у повітрі. І наше ППО буде підсилюватися. Наприклад, завдяки системам Patriot. Зараз авіація противника завдавати ударів лише зі свого повітряного простору”, – зазначив експерт.

Технічний спеціаліст з авіації та ракетного озброєння Станіслав Маньков заявив, що вже зараз можна побачити дефіцит ракетної зброї у ворога.

“Наприклад, частота обстрілів ракетами зменшилася. Крім того, вони зараз використовують зброю нетипово – наприклад, використовують протикорабельні ракети та комплекси С-300 по наземних цілях. Проте все одно, асортимент ракет у них дуже різноманітний” Деякі типи ракет, наприклад Х-101 і “Калібр” вони можуть виробляти”, – зазначив фахівець.

Андрій Савченко також додав, що росіяни можуть переобладнати білоруські підприємства для виробництва далекобійних ракет. “Проте через санкції  у росіян можуть бути проблеми з електронними компонентами для ракет”, – додав фахівець. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini