Василь Боднар, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Туреччині у Медіацентрі Україна, 5 серпня
5 Серпня, 2022, 14:25

Якщо вдасться вибити агресора з Херсона, відкриються додаткові можливості для перевезень з українських портів — Посол України в Туреччині Василь Боднар

Якщо Збройні сили України зможуть вибити окупантів з Херсонської області, чи хоча б із самого Херсона, це відкриє додаткові можливості для транспортування товарів із українських портів. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Туреччині Василь Боднар. 

«Як звільнення острова Зміїний відкрило можливість цієї угоди (щодо вивезення зерна — ред.), так і наші перемоги на фронті сприятимуть ширшому застосуванню, можливо, цієї угоди, а, можливо, угоди, укладеної додатково»,  — заявив Василь Боднар.

Також, за його словами, швидкість, з якою пройдуть всі процедури у Туреччині 3 кораблі, які нині покинули українські порти, покаже, скільки збіжжя Україна зможе експортувати.

«Ми побачимо, наскільки швидко пройдуть ці кораблі, та зрозуміємо, чи зможемо наростити обсяг перевезень до 3 млн тонн на місяць. Якщо зараз 3 кораблі везуть 57 тисяч тонн, то в перерахунку на 30 днів, ми можемо спокійно досягти цього результату, чи навіть більшого»,  — пояснив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Туреччині.

Він також зазначив, що Україна має розглядати розблокування й інших своїх портів та збільшення переліку товарів, які експортуватимуть та імпортуватимуть морськими шляхами. 

Нагадаємо, вранці 5 серпня з портів «Одеса» і «Чорноморськ» вийшов перший караван з українським продовольством.  На борту трьох балкерів NAVI STAR, ROJEN та POLARNET 57 тисяч тонн української кукурудзи, яку везуть покупцям в Туреччині, Великій Британії та Ірландії.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini