17 Жовтня, 2022, 12:35

Україна має розірвати дипвідносини з Іраном, якщо доведе постачання зброї Тегераном до рф — голова Комітету ВРУ з питань зовнішньої політики

Якщо Україна матиме докази постачання військової допомоги з Ірану до рф, це буде приводом до розірвання дипломатичних відносин з Тегераном. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив Олександр Мережко, голова Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.

«Насамперед треба знайти переконливі докази, тому, що Іран це заперечує. Але та інформація, яку ми отримуємо, в тому числі із відкритих джерел, в тому числі йдеться про статтю у The Washington Post, про те що іранська влада може постачати ракети росії. Є інформація про те, що так звані «Стражі ісламської революції», тобто фактично військовослужбовці Ірану перебувають на території окупованого Криму. Все це свідчить про те, що Іран навіть, можна сказати, вступає в стан війни проти України… Якщо ця інформація підтвердиться, необхідно припиняти дипломатичні відносини з Іраном», — вважає Мережко. 

Також, на його думку, Україна може розглянути визнання Ірану державою-спонсором тероризму, як це вже зробили деякі держави, зокрема, США. І, як результат — звернутись по допомогу до держав, які мають недружні стосунки з Тегераном. 

«Також можна ставити питання про замороження і конфіскацію власності Ірану для того, щоб компенсувати ці втрати і пошкодження, які ми маємо  в результаті застосування іранських дронів.. Ми можемо звернутися з проханням, наприклад, до Ізраїлю про посилення підтримки та навіть надання відповідної зброї», — заявив Мережко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini