Фото Медіацентр Україна – Одеса: Павло Коваль, генеральний директор Української аграрної конфедерації
12 Травня, 2023, 16:15

Якщо не розмінувати північ України, за два роки країна втратить ці сільськогосподарські землі – експерт

На ріллі виросте ліс. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Павло Коваль, генеральний директор української аграрної конфедерації.

“Якщо ми не розмінуємо землі Київської, Сумської, Харківської, Чернігівської областей, то за два роки там замість ріллі буде ліс. Це лісиста місцевість. І потім розміновувати ці землі буде важче”, – зазначив експерт.

Він додав, що деякі ділянки можна розмінувати швидко, тому що є мапи мінних полів. Там, де ворог мінував землю хаотично, саперні роботи будуть більш коштовними та тривалими.

Окрім того, Павло Коваль зазначив, що деякі аграрні підприємства вже самостійно розміновують свою землю та навіть отримали відповідні ліцензії. Наприклад, холдинг “Нібулон” з Миколаївської області.

Станом на січень 2023, за інформацією командувача силами оборонами Києва Олександра Павлюка, майже половина Київської області була замінована. У Харківській області потенційно заміновано 30% регіону — там, де були бойові дії.

Загалом, за даними ООН, 30% України може буде замінованою. За даними ДСНС, станом на 1 квітня 2023, в Україні потрібно розмінувати 470 тисяч гектарів сільськогосподарської землі.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini