24 Травня, 2022, 12:05

Якщо нам даватимуть достатньо зброї, зможемо вибити ворога з України до кінця року — народний депутат Роман Костенко

Тривалість війни в Україні залежить від того, як швидко міжнародні партнери надаватимуть нам необхідне озброєння. Про  це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив народний депутат України та секретар оборонного комітету Верховної ради Роман Костенко.

«Наш ресурс, на жаль, вичерпується, нам постійно потрібно забезпечення. Якщо наші партнери нам надаватимуть зброю, а ми використаємо час, щоб підготувати наші мобілізаційні ресурси, то зможемо вибити ворога з нашої території до кінця року. Я  в це вірю. Для мене ж особисто перемогою буде повернення останнього сантиметра української землі», — заявив Роман Костенко.

Крім того, за словами народного депутата, Україна вже використовує надане партнерами озброєння. І робить це надзвичайно ефективно.

«Тут під Миколаєвом постійно йдуть бої. Супротивник дуже серйозно застосовує артилерію. Росіяни мають ініціативу за обстрілами. Приблизно 70 на 30 або й 80 на 20 у них перевага в артилерійських обстрілах. Але є й зворотня статистика. Я спілкуюся з командирами щодо того, скільки техніки знищили за останній тиждень, і ці ураження реально зафіксовані на відео. І це приблизно 80 на 20 на нашу користь. При застосуванні нами меншої кількості пострілів, ми знищуємо більше техніки противника. Це показує професіоналізм наших воїнів», — розповів Костенко.

Роман Костенко — захисник Донецького аеропорту, полковник СБУ та чинний депутат Верховної Ради України. Після початку повномасштабного вторгнення Костенко за власним бажанням вирушив на фронт і зараз боронить Україну на півдні. Водночас, продовжує виконувати депутатські обов’язки.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini