4 Жовтня, 2023, 14:16

Якщо експорт зерна в ЄС не відновиться – українських аграріїв чекає небувала криза

Тривожні симптоми вже відчувають не лише в центральних і південних областях, а й навіть на Львівщині. У регіоні загальна посівна площа за останній рік скоротилася на 4%. Замість пшениці фермери все більше землі відводять під олійні культури – ріпак і сою.

“Минулого року ще вдалося зменшити удар кризи завдяки накопиченим коштам у 2021 році. Але цього року їх вже нема. Тому дуже важливо відновити експорт. Ми сподіваємося, що наші партнери з ЄС все-таки змінять своє ставлення до цього питання. Бо навіть статистика показує, що, наприклад у Польщі ціни після зупинки імпорту з України не змінилися. Бо подешевшання зерна – це загальна тенденція зараз у світі”, – розповіла на брифінгу в Медіацентрі Україна Львів директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.

Криза змушує аграріїв замислюватись над переробкою зерна і створення доданої вартості всередині країни. За статистикою департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА, попри зменшення експорту зерна, цього року вдвічі зросла частка експорту готової продукції. 

“Ми робимо ставку на сою. Тим більше вдалося отримали грант на будівництво олійного заводу. І очікуємо, що наступного року вже зможемо його запустити. Оскільки продавати готову продукцію легше і маржа більша, ” – ділиться своїм досвідом директор агропромислової компанії «ВАМ АГРО» Андрій Войтенко.

Повний запис дивіться на YouTube-каналі.

?Медіацентр розташований на вул. Руська, 20. 

З 10:00 по 18:00 Медіацентр працює в режимі коворкінгу.

Для довідок:

+38 067 652 91 97

Telegram|Facebook|Twitter

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini