Сергій Куюн, директор консалтингової групи «А-95», Медіацентр Україна
Сергій Куюн, директор консалтингової групи «А-95», Медіацентр Україна
20 Вересня, 2022, 13:31

Якщо до війни було 70 імпортерів нафтопродуктів, то влітку їх стало 350. Експерт пояснив, як вдалося подолати паливну кризу в Україну

Кількість імпортерів нафтопродуктів за час війни в Україні зросла у 5 разів. Якщо до війни на ринку було 70 компаній, то вже у червні їх стало 350. І це — результат скасування державного регулювання цін на пальне. Про таке під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив директор консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн. За його словами, рішення Уряду відпустити ціни дало поштовх максимальній мобілізації бізнесу, який  наситив ринок пальним. 

«Зараз по всіх марках пального маємо профіцит, тобто непогані запаси. А головне — побудовано нову систему логістики, дуже розгалужену: як в географічному, так і в транспортному плані. Отримуємо пальне з декількох країн Європи, зокрема, із Польщі, Румунії та Болгарії. Маємо унікальну транспортну структуру, коли близько 40% обсягів ми постачаємо автотранспортом. Це дає дуже гнучку систему та переваги з точки зору безпеки, адже ці бензовози неможливо “спіймати», — пояснив  Сергій Куюн.

Нагадаємо, 17 травня цього року Кабінет міністрів ухвалив рішення відмовитися від державного регулювання цін на пальне. Оператори отримали право на свій розсуд встановлювати вартість бензину і дизпалива на автозаправних станціях.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini