20 Квітня, 2022, 15:38

Яким буде Великдень у Львові в час війни: рекомендації для вірян від духовенства та міської влади

Цьогоріч на Великдень у Львові традиційних нічних богослужінь не буде, а гаївки пройдуть у значно скромнішому форматі. Мешканців та гостей міста просять дотримуватись режиму воєнного стану та перш за все дбати про свою безпеку.

«Ми маємо затверджені державою правила комендантської години. У Львові вона діє з 23 до 6 години, через що традиційні нічні богослужіння у наших храмах відбуватися не будуть. Таке буде вперше. Це рішення було обговорено і підтримано усіма керівниками релігійних конфесій Львова, тому богослужіння будуть заплановані так, щоб вони завершились до початку комендантської години і розпочались у великодню неділю після 6 год. ранку», – розповів Євген Бойко, директор департаменту «Адміністрація міського голови» Львова.

Громадський транспорт буде працювати за звичним графіком і виїде на маршрути одразу по закінченню комендантської години, щоб люди встигли потрапити на ранкові богослужіння.

Якщо під час богослужінь лунатиме тривога і буде загроза ракетних ударів, то треба буде негайно перейти в укриття – їхнє розміщення відоме представникам духовенства. 

«Пильність і безпека мають бути нашими пріоритетами, адже ми бачимо, що у ворога немає нічого святого», – наголосив Євген Бойко.

Будуть зміни із традиційними великодніми заходами. Гаївки в Музеї народної архітектури і побуту цього року прохзодитимуть скромніше, ніж зазвичай. Втім буде більше локальних заходів: у міських бібліотеках, в Палаці Гната Хоткевича, у Львівському кіноцентрі, в Органному залі Львова.

В свою чергу духовенство Львова зробило все можливе, аби збільшити кількість богослужінь і якомога більша кількість вірян змогла долучитись до літургії.

«Вже декілька років поспіль УГКЦ в силу певних обставин (спочатку це була пандемія, тепер війна) не може провести Всецерковного Патріаршого Собору, що має дуже чітке лого: «Церква завжди і всюди з тобою». Цей меседж є дуже важливим зараз. Ми можемо розпочинати пасхальні богослужіння із суботи з 19:00, щоб якомога більша кількість вірних мала можливість взяти участь у божественній літургії», – зазначив Павло Дроздяк, капелан Львівської міської ради, прессекретар Львівської єпархії УГКЦ.

Багато львівських храмів будуть проводити онлайн-трансляцію богослужінь, тож духовенство запрошує до молитви всі українців, в якому куточку світу вони б зараз не перебували.