3 Травня, 2022, 16:00

Як Україні не втратити свій шанс? Рішення шукають в Інституті майбутнього

На яких умовах завершиться війна та як має виглядати український «План Маршалла»  Про це йдеться в доповіді «Україна 2022. Як не втратити свій шанс стати сильною державою», яку в Медіацентр Україна представив директор Українського інституту майбутнього та радник Міністра Внутрішніх справ Вадим Денисенко. 

У доповіді, яку підготували експерти Інституту, зокрема, зібрані прогнози про можливі сценарії припинення війни, інформація про шляхи повернення до мирного життя, а також про пріоритетні напрями відновлення економіки.

«Ми повинні змінити управління державою, відмовившись від системи на основі «договорняків».  Завдяки цьому зможемо провести і реальну деолігархізацію. Також треба полишити практику рекрутингу на посади «своїх» замість компетентних», — заявив  Вадим Денисенко.

Велику увагу також треба буде приділити і демографічній ситуації в Україні, яка погіршиться після війни.

«Нам треба думати, як повертати людей. Вирішувати, як подолати демографічну кризу. Вже зараз говорити, бо потім, коли закінчиться війна, буде пізно», — заявив Денисенко.

Зміни у зовнішній політиці також мають бути частиною повоєнної трансформації України. За словами Денисенка, ми не можемо більше жити в системі координат, коли Україна на геополітичній карті світу залишається  не надто цікавою для інших країн. 

Відповідно до доповіді, після завершення війни вікно можливостей для України триватиме лише 6—12 місяців. Тому починати роботу над відновленням і перезавантаженням України у різних галузях потрібно вже зараз.

«Ми втратили шанс у 1991, у 2004, у 2014 році. Ми не можемо втратити свій шанс зараз», — каже директор Українського інституту майбутнього.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini