30 Червня, 2023, 14:29

Як допомогти собі та людям поруч – УВФ випустили «Путівник для ветеранів і членів їхніх родин»

Базуючись на досвіді діяльності гарячої лінії кризової підтримки Українського ветеранського фонду Мінветеранів (УВФ), психологи-експерти підготували збірник напрацювань та адаптованих матеріалів «Путівник для ветеранів і членів їхніх родин».

В ньому містяться «Дорожня карта» у системі надання психологічної, медичної та психіатричної допомоги, а також рекомендації ветеранам та членам їхніх родин.

Наразі путівник випущений скороченим накладом – до 100 одиниць. Надалі планується видавництво більшим накладом. Водночас він доступний для завантаження онлайн.

Крім того, запланована інформаційна розсилка путівника по всіх обласних, міських адміністраціях та по всіх державних установах.

«У нас зараз створюється країна захисників, яка буде країною ветеранів. Тому кожна людина, в ідеалі, мала б почитати та розуміти якісь базові елементи, як допомогти собі, і як допомогти людині, яка поруч», –  наголосила під час презентації збірника Наталія Калмикова, виконавча директорка Українського ветеранського фонду Мінветеранів.

Своєю чергою психологиня гарячої лінії кризової підтримки УВФ Олена Лашко зазначила, що цей путівник стане у пригоді будь-якій людині, незалежно від віку, статі, професії, інтересів,  для того, щоб краще зрозуміти нове українське суспільство.

«Коли ми засновували лінію, то перша задача, яка перед нами стояла, – задача набрати людей, кваліфікованих фахівців, які будуть дійсно ставитися до ветерана не як  до людини, яка зламана, без цієї стигми. А як до людини, яка наповнена можливостей, нового досвіду, в якої через кризові події актуалізувалися найвищі її можливості. І якраз таку команду ми і забрали зараз на лінії, і така команда зараз працює.  Саме тому людяність є нашим першим кредо, і саме ці ідеї ми виклали в цьому путівнику. Тому запрошуємо до ознайомлення кожного та кожну», – додала Олена Лашко.

В ході презентації путівника учасники також зазначили, що він стане в пригоді  людям, які працюють з ветеранами та ветеранками, людям, які будуть фахово працювати в органах місцевої влади. Зокрема, він допоможе й колективам організацій у проведенні тренінгів щодо того, як спілкуватися з людьми, які зараз повертаються з фронту.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini