Михайло Жирохов
6 Грудня, 2023, 13:22

Взимку українське командування перейде до стримування ворога. Ситуація на фронті складна, проте маємо успіхи на Чорному морі – експерт

Ситуація на фронтах російсько-української війни залишається дуже складною: російські загарбники не залишають спроб захопити нові території України – особливо важко українським захисникам під Авдіївкою та Бахмутом.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів воєнний експерт Михайло Жирохов.

“Під Авдіївку російські окупанти кинули багато техніки та особового складу. Під Бахмутом росіяни мають часткові успіхи. Зараз вони пустили в бій всі свої резерви. Їхня мета – це вийти на адміністративні кордони Донецької області. Російські окупанти хочуть зробити набагато швидше. Наступати вони можуть тільки під Авдіївкою, але там сильна оборона. У росіян воюють контрактники, штурмовики, яких набирають з в’язнів. Це вже не Пригожин, а “Штурм Z”. Третій компонент – це мобілізовані з окупованих територій: з Луганської та Донецької області”, – повідомив експерт.

Плани українських захисників на зимову кампанію залишаються невідомими. Жирохов вважає, що сили росіян поки міцні, а зброї в них багато. Тому Україні треба перемикнути увагу на власне озброєння та виготовлення снарядів.

“Думаю, що наше командування взимку перейде на стримування ворога. На прорив на локальних ділянках в нас поки що немає сил та техніки. Це треба визнавати і озвучувати.  В нас не вистачає бронетехніки, fpv-дронів, снарядів, а людей треба берегти”, – підкреслив експерт.

Між тим, Михайло Жирохов наголосив, що в України є успіхи: наприклад, вчора над Чорним морем збитий російський літак та постійні атаки морськими дронами російських загарбників в тимчасово окупованому Криму.

“Нас можна привітати система протиповітряної оборони Patriot вже на Одещині. Втрата для росіян Су-24М – це також боляче. Вони мають знати, що українці захищають своє море, кораблі і тих, хто возить нам продовольство. У зв’язку з подіями на кордонах з Польщею морський коридор з портів Великої Одеси дуже важливий. А говорити, що контрнаступ невдалий, це неправильно. Плані, які написані та відпрацьовані, зустрічаються з масою непередбачуваних обставин. Тому наше командування, коли стикнулося з першими великими втратами, одразу припинило дії. План на 2024-й рік, я впевнений, враховує ці помилки та розроблений таким чином, що ми зможемо змінити ситуацію в наступному році. Хоча, повторюю, треба виготовляти більше своєї зброї, склади західних партнерів значно спорожніли”, – підсумував Жирохов.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini