14 Квітня, 2024, 19:28

Вторгнення росії в Україну стало пробудженням для більшості європейських країн – Йордан Божилов

Початок вторгнення росією в Україну став пробудженням для більшості європейських країн, тому що вони зрозуміли, що це війна не лише проти України, що росія насправді намагається зруйнувати цілу безпекову архітектуру в Європі, а також ставить під сумнів світовий порядок, який забезпечує безпеку як у світі, так і в Європі.

На цьому під час Другої Чорноморської безпекової конференції наголосив Йордан Божилов, засновник і президент “Sofia Security Forum”, заступник міністра оборони Республіки Болгарія (2022).

“Європейці нарешті побачили, що росія не лише готова, а й починає силою просувати свої інтереси. Сам факт того, що ми нарешті визнали, що поруч знаходиться дуже агресивний сусід, який вже почав “стукати”, зокрема, в Україну. Нарешті це відчули всі, і сприйняття росії почало змінюватися. НАТО нарешті заговорило про збільшення своєї присутності в таких країнах як Болгарія та Румунія. В нас вже є війська НАТО на нашій землі, ми збільшуємо свої оборонні спроможності. ЄС намагається переглянути безпекові моменти забезпечення безпеки східноєвропейських країн, а США працюють над комплексною чорноморською стратегією, які будуть включати військові, політичні, економічні складові”, — наголосив він.

#CrimeaPlatform

#ExpertNetwork

#BlackSeaSecurityConference

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini