24 Березня, 2022, 13:59

«Всю допомогу Україні, крім зброї, можна ввозити в країну за спрощеним принципом декларування» — керівник Львівської митниці

Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка значно спрощує ввезення гуманітарної допомоги з-за кордону. Тепер для цього потрібно лише заповнити декларацію, у якій мають бути зазначені відправник, отримувач та тип і обсяг допомоги. Про це під час брифінгу у Медіацентрі «Україна» повідомив виконувач обов’язків начальника Львівської митниці Даніїл Меньшиков. 

Працівники митниці просять заповнювати декларацію ще до перетину кордону. Це, за словами Меньшикова, суттєво пришвидшує наразі завантажену роботу пунктів пропуску. 

Водночас, під виглядом гуманітарної допомоги чимало шахраїв намагаються ввезти до України товари, які надалі мають надійти у продаж. Це – техніка, одяг, продукти харчування. Усе, в умовах воєнного стану, конфісковують та передають у пункти гуманітарної допомоги або ж на передову. 

А от вивіз готівкової валюти з України відбувається за правилами мирного часу. Тобто суми до 10 тисяч у валюті декларуванню не підлягають.

Стежте за новинами Медіацентру «Україна» у наших соцмережах:

Telegram: https://t.me/lvivmediacenter 

Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine 

Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/ 

YouTube: https://bit.ly/3whbxSm