Сергій Бабак, Медіацентр Україна, 7 червня
7 Червня, 2022, 13:54

Вступна кампанія під час війни: більше 30 вишів переїхали, зокрема,  Маріупольський університет тепер у Києві — голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій

Вступна кампанія в Україні відбувається за планом. Втім, через повномасштабне вторгнення росії, понад 30 вищих навчальних закладів перевели до інших міст. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

«Більше 30 навчальних закладів — переміщені. Їм всім сприяє і держава і місцева влада. Надають приміщення для того, щоб продовжили навчальний процес», —  пояснив Сергій Бабак.

За його словами, деякі університети під час бойових дій перемістили з Харкова в Мукачево, є й ті, яких релокували у Дніпро. А Маріупольський державний університет перемістили до столиці. 

«Навряд чи скоро  повернеться до своїх рідних стін Маріупольський університет. Він релокований в Київ. Зараз знаходиться на базі Київського національного університету будівництва і архітектури. Коли ми звільнимо Маріуполь, піде певний час на повну відбудову університету», — розповів голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.

Сергій Бабак вважає, що більшість університетів  повертатимуться у рідні міста до початку навчального року, якщо ж це неможливо через руйнування, то освітні заклади продовжуватимуть роботу на місці тимчасової релокації.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini