Володимир Фридрак, в.о. начальника управління «Служба у справах дітей» департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, Медіацентр Україна
Володимир Фридрак, в.о. начальника управління «Служба у справах дітей» департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, Медіацентр Україна
29 Вересня, 2022, 14:29

Вплив війни: до львівської «Служби у справах дітей» надійшло близько 200 повідомлень про дітей, які залишились без батьківського піклування

Через війну, кількість дітей, які потребують влаштування у сімейні форми виховання збільшилась. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна повідомив в.о. начальника управління «Служба у справах дітей» департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Володимир Фридрак.

«До прикладу, до нас надійшло 189 повідомлень про дітей, які залишились без батьківського піклування, 106 з них підтвердилось. 74 дитини були влаштовані в сім’ї. Це правда не усиновлення, бо це діти, які залишились без батьківського піклування, можливо їхні батьки повернуться, а в більшості випадків ми маємо з ними контакт, вони все таки повернуться. Але діти, які потребують сім’ї є і їх кількість збільшується», — пояснив Володимир Фридрак.

Також Фридрак зазначив, що усіх людей, які замислювались про прийняття дитини у свою сім’ю запрошують на захід з нагоди Дня усиновлення. Він відбудеться 30 вересня о 12.00 у львівському Домі Милосердя Святого Миколая.

«Ми на вас чекаємо, ми вам коротко розповімо про кожну із сімейних форм виховання, ми дамо вам можливість поспілкуватися з тими, хто вже прийняв дітей у свою сім’ю. Ми дамо вам можливість поспілкуватися з дітьми, які росли в сімейних формах виховання», — додав Володимир Фридрак.

Під час брифінгу, прийомна мама Марія Саквук також дала декілька порад тим, хто  ще роздумує над опікою.  

«Перше, що я б рекомендувала, шукайте більше інформації про це, читайте, у нас зараз дуже багато є форумів, статей. Є багато історій, відеоблогів, іншої інформації, де батьки діляться власним досвідом, життєвими історіями. Можна звернутися до психолога, до працівників Служби у справах дітей, проговорити свою ситуацію, поставити запитання. Люди, які там працюють мають досвід спілкування з багатьма сім’ями. Не закривайтеся в собі».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini