Вперше за 31 рік Незалежності Україна налагодила виробництво власної 82-мм осколкової міни за вдосконаленою технологією — «Укроборонпром»
Фото з відкритих джерел
13 Січня, 2023, 15:57

Вперше за 31 рік Незалежності Україна налагодила виробництво власної 82-мм осколкової міни за вдосконаленою технологією — «Укроборонпром»

Україна налагодила власне виробництво 82-мм осколкової міни, десятки тисяч одиниць вже були відправлені на передову. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявила речниця державного концерну «Укроборонпром» Наталія Сад.

«Вперше за 31 рік Незалежності Україна зуміла налагодити виробництво власної української 82-мм осколкової міни. На технології, звісно, радянського союзу, однак ця міна є удосконаленою. Відтак можемо говорити, що це наша, українська міна.

Ми розгорнули виробництво на потужностях країн-партнерів, щоб убезпечити виробничий цикл і наших людей від ризику прильотів. Однак удосконалена технологія виготовлення цієї міни є українською, як і люди, які збирають цю міну, є теж українцями», — зазначила Сад. 

Речниця «Укроборонпрому» пояснила, що йдеться про осколкову міну, яку використовує українська артилерія під час ведення бою з мінометів. Технологію було вдосконалено у порівнянні зі штатною міною радянського зразка.

«Ми збільшили кількість смертоносних осколків, які ця міна спроможна продукувати під час вибуху. Під час одного з випробувань на щитовій мишені ми нарахували на відстані 5 метрів від вибуху близько 460 осколків, в той час як штатна радянська міна має 198, тобто бачимо разючу відмінність. При підрахунках на відстані 10-15 метрів теж ця кількість була в рази більшою, ніж має штатна радянська. Це говорить про те, що міна, яка призначена для ураження живої сили, матиме кращий ефект. Ми вже встигли відвантажити захисникам і захисницям десятки тисяч цих мін. Випробування проходять успішно і нарікань від військових немає», — розповіла речниця. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini