20 Червня, 2023, 13:36

 Вперше з радянських часів оркестрову яму Жовтневого палацу відкриють для прем’єри нової версії опери «Запорожець за Дунаєм»

Оркестрова яма Жовтневого палацу востаннє була відкритою ще в радянські часи. Утім завтра, 21 червня, в ній займе місце оркестр під час прем’єри опери «Запорожець за Дунаєм».

Про це під час обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив продюсер Роман Костін.

«Сцена Міжнародного центру культури й мистецтв, колишній Жовтневий палац, має досить великі технічні можливості. Але, наприклад, оркестрова яма  останній раз відкривалася ще за радянських часів. А сьогодні ми вже монтуємо сцену, завтра вперше оркестр займе місце в оркестровій ямі. Ми зможемо почути нормальну повноцінну оперу в цьому залі. І це також певне досягнення, що нарешті, за часів незалежності,  ми можемо робити такі великі проєкти. Тим більше під час повномасштабного вторгнення», – зазначив він.

Роман Костін наголосив, що прем’єра нової версії опери «Запорожець за Дунаєм» є чіткою позицією, «що в країні під час російського повномасштабного вторгнення може і буде звучати українська музика, українська опера».

Своєю чергою, режисерка-постановниця, співавторка нового лібрето опери Оксана Тараненко, якою буде музика в опері та на які акценти опиралися в її підготовці.

«Музика, яка набула сучасних аранжувань, оркестровки. Ми йшли в бік саундтреків кіношних, йшли в бік сучасної оркестрової мови XXI століття. Робили музику не просто номерну, а  музичну драматургію, наскрізні сцени», – пояснила вона.

Зазначимо, що нова версія опери «Запорожець за Дунаєм» – це постановка Львівської опери, у режисурі Оксани Тараненко, у музичній редакції Олександра та Дмитра Саратських, сценографії Тадея Риндзака, колоритних костюмах Людмили Нагорної та сучасній хореографії Олексія Буська під орудою відомої інтерпретаторки української музики Ірини Стасишин. Лібрето – Миколи Бровченка та Оксани Тараненко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini