Теракт в Оленівці - поточна ситуація з розслідуванням та утриманням полонених
Наталія Зарицька, дружина військовополоненого, голова Ради дружин і матерів захисників України "ЖІНКИ зі СТАЛІ", Наталя Кравцова, матір військовополоненого ,Неля Шастун, матір двох бійців - загиблого в Маріуполі та військовополоненого, Анна Калинчук, адвокатка , Медіацентр Україна-Укрінформ
6 Вересня, 2022, 14:44

Воєнний злочин в Оленівці: родинам військових досі не відома їхня доля, міжнародні організації доступ до колонії так і не отримали

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявила Наталія Зарицька, дружина військовополоненого, голова Ради дружин і матерів захисників України “ЖІНКИ зі СТАЛІ”.

«Минуло сорок днів з моменту теракту в Оленівці, де утримували та утримують українських військовополонених. Мені досі не відомо, чи живий мій чоловік. Всім родичам не відомо, хто тоді загинув, хто поранений. До військовополонених не допустили ані представників Червоного хреста, ані інші міжнародні організації, росія блокує доступ до них», – сказала вона.

За словами жінки, лише через 25 днів після трагедії в Оленівці, ООН створили групу з розслідування ситуації в цій колонії. Але комісія так і не приступила до розслідування, мотивуючи це тим, що ситуація на місці трагедії небезпечна для роботи представників організації.

«Це кричуще порушення всіх міжнародних домовленостей та гарантій. Те, що туди не можуть потрапити ні ООН, ні Червоний хрест свідчить про те, що наші військовополонені у смертельній небезпеці. Великим заохоченням злочину є його безкарність. Якщо світ не зупинив злочинця в Оленівці, нам варто очікувати ще гірших випадків», – наголосила дружина військовополоненого.

Наталія Зарицька закликала ООН створити дієві механізми і розслідувати теракт в Оленівці та змусити росію виконувати Женевські конвенції.

Наталя Кравцова, матір військовополоненого, співзасновник Ради дружин і матерів захисників України “ЖІНКИ зі СТАЛІ”повідомила, що за 40 днів Україна так і не дочекалась реакції від світу на вбивство рідних.

«Всі 40 днів рідні українських захисників живуть в особистому пеклі, бо не отримують ніякої інформації, скільки загинуло, хто саме, хто отримав поранення, хто живий. росія просто безкарно вбиває українських військовополонених, а світ розводить руками», – розповіла жінка.

Неля Шастун додала, що її двоє синів – захисники Маріуполя, старший загинув, молодший потрапив у російський полон. Наразі його доля невідома: «Ми вимагаємо від світу звільнити наших захисників, або забезпечити процедуру їхньої екстракції».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini