Фото Медіацентр Україна – Одеса: Юлія Лапутіна, міністр у справах ветеранів України
25 Травня, 2023, 14:35

Восени в чотирьох областях України запрацює пілотний проєкт “Інститут помічника ветерана” – міністерство у справах ветеранів

Це Вінницька, Дніпропетровська, Миколаївська та Львійській області. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Юлія Лапутіна, міністр у справах ветеранів України.

Вона зазначила, що головна задача таких фахівців буде допомогти ветеранам адаптуватися після демобілізації.

“Ситуація може бути така – військовослужбовець повертається з фронту, а його родина за кордоном, будинок зруйновано, роботи теж немає. І його має зустріти людина, яка скаже – ось тобі тимачасове місце проживання, адаптуйся, деякий час ми не будемо тебе чіпати. А потім я тобі розповів, куди треба звернутися, щоб отримати необхідні послуги”, – розповіла Лапутіна.

Перевагу будуть віддавати ветеранам або членам родин загиблих, зазначила посадовиця.

“Вони мають комунікувати з органами соціального захисту та медичними установами, знати, як ветерану адаптуватися, швидко отримати цивільну спеціальність та роботу”,  – додала Лапутіна.

Вона зазначила, що у містах і селищах цей інститут, скоріше за все, буде працювати як комунальна установа, а на рівні областей будуть створені спеціальні департаменти у справах ветеранів.

Лапутіна також додала, що якщо до повномасштабного вторгнення дотичними до ветеранського руху в Україні вважилися 500 тисяч людей, то після перемоги України таких буде 4 мільйони.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini