20 Вересня, 2022, 14:28

Восени брак пального Україні не загрожує, але на ринку зростає частка фальсифікату — Сергій Куюн

Брак пального цієї осені українцям не загрожує, крім того, великі запаси товару не даватимуть цінам на АЗС зростати. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив директор консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн. Водночас, за його словами, зміни можуть очікувати на український ринок вже взимку, коли почне діяти ембарго на російські нафтопродукти. 

«Обсяги російського пального дуже великі: якщо ми говоримо про дизельне пальне, то це близько 3 млн тонн на місяць. Поки що і постачальники, і гравці європейського ринку не бачать, чим замістити цей обсяг. Тому я думаю, що це буде  питанням не осені, а Нового року, зими. Я сподіваюся, що до листопада ми вже будемо розуміти краще, що буде відбуватися. І буде час зорієнтуватися у нових реаліях», — розповів  Сергій Куюн.

Також, за інформацією експерта, нині на українському ринку пального стрімко зростає частка фальсифікату. Та навіть відкриваються нелегальні автозаправні станції.  І це дуже тривожна тенденція. 

«Ця криза, на жаль, дала поштовх і нелегальному сегменту ринку. Йдеться про міні-НПЗ, за нашими підрахунками, існує 10 заводів. Вони випускають пальне не дуже високої якості. І його стає все більше. Минулого тижня Інститут споживчих експертиз оприлюднив дослідження якості: на жаль, 50% проб не відповідають стандарту  Євро-5, а деякі не відповідають навіть стандарту якості Євро-3», — заявив директор консалтингової групи «А-95».

За його словами, такі виклики потребують від держави посилення контролю на ринку пального. Адже від фальсифікату потерпають не лише споживачі, а й державний бюджет, який не отримує надходжень. 

Нагадаємо, 2 вересня Міністри фінансів країн Групи семи (G7) схвалили план щодо встановлення граничної ціни на російську нафту. Ембарго ЄС набуває чинності з 5 грудня цього року.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini