18 Липня, 2023, 18:39

Ворог останнім часом спрямовує свої удари над житловими кварталами, в об’єкти критичної інфраструктури, зокрема портової – Наталя Гуменюк

На півдні ситуація залишається досить напруженою, тому що ворог не відмовився від своїх планів, залишається на оборонних позиціях, продовжує їх укріплювати та відновлювати там, де вони були пошкоджені високою водою під час повені, спровокованою підривом Каховської ГЕС. Повернувшись на позиції, які це дозволили, намагається бити по мирному населенню. Крім того, ворожі удари часто спрямовані в об’єкти критичної інфраструктури, зокрема портової.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосила начальниця об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України Наталя Гуменюк.

«Зокрема нічна атака була адресована двом південним областям – Одеській та Миколаївській. На Миколаївщині було знищено чотири шахеди, на жаль, є влучання в промисловий об’єкт, де спалахнула пожежа. Але вогнеборці досить оперативно з нею впоралися, інформація про постраждалих не надходила», – зазначила вона.

На Одещині, за словами Наталі Гуменюк, атака була більш потужною і вочевидь була спрямована, зокрема на об’єкти портової інфраструктури. 

«Хоча влучань допущено не було. Але все ж таки наслідки повітряного бою, в результаті якого було знищено 21 ударний дрон типу Shahed 136, а потім ворог застосував ще й «калібри» з підводного та надводного ракетоносіїв, які чергували довготривалий час в Чорному морі, уламки ракет під час збиття пошкодили частково портову інфраструктуру, частина влучила в житлову будівлю в приватному секторі, де постраждав літній чоловік», – зазначила вона.

Наталя Гуменюк зауважила, що ворог «останнім часом дуже часто спрямовує свої удари над житловими кварталами, в об’єкти критичної інфраструктури, зокрема портової».

«З огляду на календар, зрозуміло, чому саме портова інфраструктура Одещини цієї ночі потерпала. На щастя, на виробничих потужностях порту це не відбилося, пошкодження об’єктів досить символічні за рахунок вибухової хвилі та уламків збитих ракет», – додала вона.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini