17 Травня, 2022, 18:46

ВООЗ підтвердили 226 нападів на систему охорони здоров’я в Україні, це третина світових випадків

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Європейський регіональний директор ВООЗ д-р Ганс Клюге.

«ВООЗ підтвердили 226 нападів на систему охорони здоров’я в Україні, це означає – три напади щодня. В результаті, 75 людей загинуло і 59 поранено. Дві третини нападів на систему охорони здоров’я, які трапились у світі, відбулися саме в Україні. Навіть попри це, медики в Україні продовжують свою роботу. ВООЗ вас підтримує! Я слухаю історії медиків, з якими труднощами вони стикаються у роботі. Вчора я провів день в Чернігівській області. Я слухав історії медиків і звичайних громадян, як вони працюють під вогнем, як звичайні люди допомагають медикам, човнами доставляють медичні препарати», – сказав він.

За словами д-р Ганса Клюге, кожен третій хворий має проблеми з доступом до ліків. Третина пацієнтів хворих на туберкульоз демонструє множинну резистентність до ліків.

«Також ми бачимо необхідність підтримки психічної медицини для громад. Я радий бачити, що Уряд України підтримує питання психічного здоров’я на порядку денному. Ми також занепокоєні потенційною можливістю спалаху холери, тому ми підготували вакцини проти хвороби у Дніпрі», – сказав він.

У ВООЗ також фіксують, що енергопостачання – це постійна проблема для закладів охорони здоров’я. ВООЗ постійно доставляє генератори для надійності забезпечення електроенергії. Але, спільно з МОЗ, вже працює над постійним забезпеченням електроенергії.

Менеджер ВООЗ з питань інцидентів в Україні д-р Доріт Ніцан розповіла, що представники організації приєдналися до своїх колег з ЮНІСЕФ та допомогли людям, яких евакуювали з Маріуполя. Надали їм необхідні медичні засоби – візки та препарати.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini