27 Липня, 2023, 14:33

Вони – вижили в Оленівці: на акціях до річниці трагедії захисники, які вирвались з барака, поділяться подробицями теракту

Про подію-реквієм та низку акцій по вшануванню загиблих під час теракту в Оленівській колонії  розповіла Ірина Новосядло, координатор ГО «Асоціація родин захисників “Азовсталі”» у Львові на брифінгу в Медіацентрі Україна-Львів. 

В суботу, 29 липня, на поминальній відправі в церкві Петра та Павла й на Марсовому полі вшановуватимуть всіх загиблих українських військових. О 14:00 в музеї «Територія терору» на пр. Чорновола 45 г відбудеться вшанування загиблих полонених під час теракту в Оленівській колонії. На події-реквієм спільно з рідними загиблих будуть присутні звільнені військові, які вижили під час теракту в Оленівці. 

«Ми запрошуємо усіх мешканців і гостей міста приходити і вшанувати пам’ять загиблих. Таким чином ми привертаємо увагу до злочинів Росії стосовно полонених й нагадуємо суспільству та світу про захисників, які ще перебувають в полоні й те, що їх потрібно повертати», – розповідає Ірина Новосядло.

Україна у жовтні минулого року повернула тіла військовополонених, які загинули внаслідок вибуху в Оленівській колонії. Втім верифікувати всі тіла так і не вдалося.  Деякі військові, які врятувались під час теракту,  повернулись додому. Але більшість з них досі перебуває в російському полоні. «Асоціація родин захисників “Азовсталі”» вже понад рік опікується тим, аби прискорити процес ідентифікації загиблих та процес повернення воїнів додому. Адже Міжнародна організація “Червоний хрест”, попри мандат, залишається бездіяльною.

«Станом на липень 2023 року, в російському полоні знаходяться понад 1900 захисників Маіруполя. З них близько 680 – захисники “Азовсталі”. В полоні також є жінки та люди без кінцівок, які понад 14 місяців не отримують відповідну медичну допомогу», – додає Ірина Новосядло, координатор Асоціації.

Повний запис дивіться на YouTube-каналі.

?Медіацентр розташований на вул. Руська, 20. 

З 10:00 по 18:00 Медіацентр працює в режимі коворкінгу.

Для довідок:

+38 067 652 91 97

Telegram|Facebook|Twitter

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini