Фото Медіацентр Україна – Одеса: Катерина Семенюк, волонтерка з Луцька, капеланка
18 Травня, 2023, 15:50

Волонтерка-капелан з Луцька закликала матерів ставати капеланами – з часом потреба в таких фахівцях буде тільки зростати

Таку думку, спираючись за досвід американської армії, висловила під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса волонтерка та капелан Катерина Семенюк.

Вона зазначила, що згідно з дослідженнями, після війни у В’єтнамі кількість ветеранів армії США, які пішли з життя через суїцид, зловживання алкоголем та наркотиками була в рази більше, ніж армія втратила на полі бою.

“Тому дуже потрібно капеланство, це не просто психологія, це саме духовна підтримка. Коли про тіло турбуються, лікують, а про душу забувають, в цьому просто немає сенсу. З часом потреба у капеланах буде тільки зростати”, – розповіла Семенюк.

Вона також розповіла історію зі свого життя, коли у потязі Одеса-Львів зустріла ветерана-іноземця з Гренландії ірландського походження, який їхав у відпустку. 

“Він воював на Херсонщині, і коли побачив на мене шеврони підрозділів, які теж були на Херсонщині, та шеврони капелана, ми розговорилися. За дві години він мені розповів всі події, які пережив за рік. І зазначив, що хоч він і не релігійна людина, для нього це було як ковток свіжого повітря”, – зазначила волонтерка.

Вона додала, що як мати п’ятьох дітей, часто наражається на хейтерів у соціальних мережах через свою небезпечну волонтерську діяльність.

“Проте у моєї місії моє материнство мені тільки допомагає. На фронті дуже багато молодих військових, які давно не бачили своїх матерів, і тому саме матері у капеланстві дуже потрібні. Не треба йти на передову, йдіть до госпіталю, спілкуйтеся з цивільними, які постраждали від “визволителей”… Принесіть користь своїй державі”, – підсумувала Семенюк.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini