10 Травня, 2022, 13:17

Волноваха зруйнована на 90%, але окупанти продовжують робити картинку для рос ЗМІ, ніби місто «звільнено»

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив голова Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Дмитро Лубінець.

«Волноваха зруйнована на 90%, в місті відсутні всі комунікації, відсутнє світло. Але робиться картинка для пропаганди, дітей привели на руїни школи і заявили, що в місті розпочався навчальний процес. Насправді, просто зняли сюжет. У Волновасі проживало 25 тисяч населення. Зараз їх близько 3 тисяч. Більша частина місцевих мешканців виїхали на територію України, хто вчасно не зміг, зараз вимушено виїжджають на територію росії. У таких людей забирають українські документи, знімають відбитки пальців і відправляють цих громадян у найбільш депресивні регіони своєї держави», – сказав він.

Дмитро Лубінець наголосив, що наразі нардепи отримують звернення від громадян, коли росія не віддає дітей, батьки яких загинули родичам, а примусово відправляє їх до росії.

«На ТОТ заборонено використання української мови, вільне пересування, створюється система фільтраційних таборів – як на території Донецької області, так і на території росії. Наші громадяни навіть не можуть з села в село переїхати. Окупант створює систему максимального контролю за громадянами. «Фільтрацію» проходять громадяни від 14 років. Якщо чоловіки мають статус учасникам бойових дій, їх відразу знищують. Маємо приклади, коли ветеранів розстрілювали прямо перед його ж будинком, на очах у родини. Поліцейських змішують приймати присягу і служити окупантові. На тимчасово окупованій території присутня лише російська окупаційна влада, ніяких утворень «л/днр» немає. Всі злочини – це справа рук росії», – підкреслив нардеп.

Він зазначив, що кількість внутрішньо переміщених осіб сягнула позначки в 11 мільйонів громадян, 4 з них за кордоном, 7 мільйонів – переміщені всередині держави.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini