Фото Медіацентр Україна – Одеса: Наталя Гуменюк, начальниця об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України
19 Липня, 2023, 13:33

Внаслідок повітряної атаки 19 липня постраждало 10 осіб, серед них дев’ятирічний хлопчик – сили оборони півдня України

Люди переважно були вражені уламками скла та інших предметів. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Наталя Гуменюк, начальниця об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України.

Вона зазначила, що через те, що атака була комбінована. Оскільки ворог задіяв ракети Х-22, Х-59, “Онікс”, “Калібри” та дрони “Shahed-136”, можна розцінювати цей обстріл як спробу знайти нову тактику.

“Ворог запустив 12 “Калібрів”, всі вони були збиті. Також окупанти застосували береговий ракетний комплекс з тимчасово окупованого Криму і вдарили по Одещині “Оніксами”, а стратегічна авіація завдала удару ракетами Х-59, Х-22.  Ці ракети, зокрема “Онікс” Одночасно із ракетною атакою росіяни запустили по півдню і дрони “Shahed-136. 8 дронів було знищено над Одещиною, 2 над Миколаївщиною. Уламки пошкодили об’єкти рекреаційної інфраструктури у Коблівській громаді, постраждало двоє цивільних”, – зазначила Гуменюк.

В Херсоні ворог влучив шахедами у палац культури та понівечив гуртожиток. Одна цивільна особа травмована.

Х-59 була збита на підльоті до берега і впавши в одному з кварталів Одеси утворила велику вирву, вибуховою хвилею пошкоджено кілька будівель навколо. Три цивільні особи травмовано, зазначила Гуменюк. Також внаслідок повітряного бою вибуховою хвилею в житлових комплексах Одеси пошкоджено кілька багатоквартирних будинків. Щонайменше 6 одеситів, серед яких 9-річний хлопчик, звернулися по медичну допомогу.

Вона додала, що “Онікси” і Х-22 ворог спрямував на портову і критичну інфраструктуру. Ракети влучили в зерновий і олійний термінал, пошкодив резервуари та обладнання для завантаження. Зайнялась пожежа, проте постраждалих. В Одеському районі є влучання в промисловий об’єкт, де постраждав цивільний співробітник та уражені два складських із тютюном і фейєрверками.

Вона додала, що хоча зараз ракетних носіїв у морі не немає, розслаблятися не варто, тому що можлива атака і при відсутності ракетоносіїв на рубежах пусків.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini