Фото Медіацентр Україна – Одеса: міністр оборони України Олексій Резніков, в.о. міністра оборони Королівства Данія Троелс Лунд Поульсен
10 Квітня, 2023, 18:54

Влітку в Україну вже прибудуть данські артилерійські установки Ceasar та перші танки Leopard 1 – в.о. міністра оборони Королівства Данії

Разом з бойовими машинами в Україну прибудуть вже навчені за кордоном екіпажі. Про це на спільному брифінгу міністра оборони України Олексія Резнікова та в.о. міністра оборони Королівства Данія Троелса Лунда Поульсена розповів представник данського відомства.

“Ми сподіваємося, що артилерійські системи Ceasar ми поставимо в Україну наступного місяця. Зараз вони знаходяться на тренувальних полігонах у Данії. Щодо танків Leopard 1. Ще два місяці тому Данія підписала угоду з Німеччиною. Сподіваємося, що ми почнемо постачання танків до літа. Забігаючи на пів року вперед, в Україну буде можливо поставити близько 100 танків Leopard 1. І зможемо обговорювати постачання Leopard 2, яких у Данії не дуже багато. Будемо розглядати інші можливі шляхи передачі”, – зазначив Поульсен.

Він також додав, що важливо, щоб українські фахівці мали можливість обслуговувати та ремонтувати це озброєння перед тим, як воно прибуде до України, і це буде опрацьовано. 

“Наші артилеристи вже тренуються працювати на Ceasar. Також скоро ви почуєте, як в Україні гарчать танки з данським акцентом”, – зазначив міністр оборони України  Олексій Резніков.

Він також запропонував іноземним спеціалістам, які мають бажання та вміють обслуговувати цю техніку, мають відповідні дозволи та доступ до документів, приїхати працювати до України.

“Це стосується і пілотів. Якщо знайдуться пілоти, які знають, як керувати F-16 і готові взяти участь (у війні), іноземний легіон готовий відкрити двері”, – додав Олексій Резніков.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini