Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби України у Медіацентрі Україна, 1 липня
1 Липня, 2022, 14:35

Візовий режим з рф: наявність візи не обов’язково гарантує росіянам в’їзд в Україну, потрібно відповідати й іншим вимогам законодавства — речник ДПСУ

З 1 липня українські прикордонники почали перевіряти наявність віз у росіян, які намагатимуться в’їхати на територію України. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

«Поки що такі випадки мені невідомі, щоб громадяни російської федерації  в’їжджали маючи візу. Однак, зазначу, що навіть наявність візи, при спробі перетину кордону, не обов’язково гарантує їм, власне, в’їзд на територію України, оскільки вони мають відповідати і іншим умовам, що визначені законодавством України для перетину кордону. Зокрема, це належний паспортний документ, не мати заборони в’їзду на територію України, адже хтось міг отримати візу, але за певний проміжок часу отримати ще й заборону в’їзду на територію України», — зазначив Андрій Демченко.

Окрім цього, за його словами,  росіяни мають підтвердити мету своєї подорожі в нашу державу і мати належне фінансове забезпечення. Якщо хтось із громадян рф не відповідатимуть хоча б одній із вищезазначених вимог, то вони можуть отримати відмову у перетині кордону.


«А якщо прикордонники раптом встановлять, що візу вони отримали у якийсь незаконний спосіб, зокрема, вона можливо є підробною, то така віза одразу анулюється, людину не пропускають, вона також може отримати заборону в’їзду в нашу країну», — додав Андрій Демченко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini