Петро Бешта, Надзвичайний і Повноважний посол України в Литовській Республіці
Петро Бешта, Надзвичайний і Повноважний посол України в Литовській Республіці, Медіацентр Україна
21 Вересня, 2022, 13:40

Візові обмеження для росіян — не лише продовження санкційної політики, але й турбота про безпеку ЄС — посол України в Литві

18 росіян не впустили на територію Литви у перший день дії обмежень на в’їзд для громадян рф. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів Надзвичайний і Повноважний посол України в Литовській Республіці Петро Бешта. Крім того, за його інформацією, з 19 вересня  всі громадяни росії, які в’їжджатимуть на територію Литви, будуть проходити індивідуальний посилений огляд. Також країна припинила приймати заявки на візи від громадян росії та білорусі.

«Такі заходи мають і політичний сенс: як сигнал посилення тиску на росію, мають сенс і з точки зору посилення санкційної політики. Але це також і піклування про національну безпеку держав. Адже всі небезпідставно побоюються того, що громадяни росії, які приїжджають на територію ЄС чи Литви, можуть становити загрозу національній безпеці», —  заявив Петро Бешта.

Крім того, за словами посла, країни Балтії і Литва, зокрема, йдуть на чолі політики ЄС щодо візових обмежень для росіян. Та лобіюють ухвалення загальноєвропейського рішення щодо заборони на в’їзд на територію ЄС для громадян федерації.

Нагадаємо, від 19 вересня громадянам росії заборонено вʼїжджати до Латвії, Литви, Естонії і Польщі з туристичними шенгенськими візами, які були видані у будь-яких країнах Євросоюзу. 12 вересня набуло чинності рішення Ради ЄС про призупинення дії угоди про спрощення візового режиму з рф.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini