Фото Медіацентр Україна – Одеса: протоієрей одеської єпархії української православної церкви Максиміан Погореловський.
25 Липня, 2023, 14:52

Вівтар Спасо-Преображенського кафедрального собору внаслідок удару просто зник – протоієрей Максиміан Погореловський

Скоріш за все, всю вівтарну частину доведеться зносити та відбудовувати наново. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса протоієрей одеської єпархії української православної церкви Максиміан Погореловський.

“Собор дуже ушкоджений. Ракета попала просто в саме серце храму, у вівтар. Він просто зник. Знесло півтораметрову стіну, пошкоджено колонаду, що була поруч. Вівтарна частина будь-який момент може обвалитися, скоріше за все, її доведеться зносити. Ракета дістала до двох нижніх поверхів собору. Також вибух пошкодив різницю, де зберігався одяг священників, книги та ікони”, – розповів протоієрей.

Він додав, що Іверська та Касперівська ікони не постраждали, як і мощі святого Інокентія та саркофаг з прахом подружжя Воронцових. І зараз головне – перекрити дах собору, щоб захистити його від дощу.

“Також вцілив хрест, треба буде відновити його постамент. Але ікона Спасу Нерукотворного, яку у 2010 році подарував патріарх Кирило, кудись зникла”, – розповів священник.

Він зазначив, що, на його думку, удари по пам’ятках архітектури були навмисні, щоб “зламати дух одеситів та українців”. 

“Але одесити навпаки, об’єдналися. Ця трагедія увійде в історії міста, і одесити цього обстрілу не пробачать. І ця трагедія лише дала сили боротися за перемогу”, – підкреслив протоієрей Максиміан.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini