Василь Боднар, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Турецькій Республіці У Медіацентрі Україна, 23 червня
23 Червня, 2022, 12:04

Вивезення українського зерна із портів — не розблоковане, домовлятися про це мають наступного тижня в Стамбулі — Посол України в Туреччині

Рішення щодо вивезення зерна із українських портів — поки не ухвалили. А новини про транспортування збіжжя турецькими кораблями, є маніпуляціями, які ініціює росія. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив Надзвичайний та Повноважний Посол України в Турецькій Республіці Василь Боднар. За його словами, це, зокрема, стосується повідомлень про вихід турецького суховантажу із порту Маріуполя. 

«Цей корабель, який був у порту Маріуполя, утримували окупанти після захоплення міста. Зараз судно звільнили, і воно виходить у відкрите море. Це один з понад 20 кораблів, які перебували на початку війни в українських портах. Ми працюємо над тим, щоб розблокувати порти, і щоб всі кораблі, які перебувають в портах, повернулися до своїх власників», — розповів  Василь Боднар.

За інформацією посла, питання розблокування українських портів та вивезення зерна мають розглядати наступного тижня на 4-сторонній зустрічі у Стамбулі. Ініціаторами переговорів стала наша держава. Сама ж зустріч має відбутися за участі України, ООН, Туреччини та росії.

«Ми надали Організації об’єднаних націй пропозиції до плану розблокування портів України, щоб відсунути російську сторону від спроб контролю над нашими територіальними водами та блокування комерційних суден. Цей план узгоджений нами та ООН, його підтримує Туреччина. Зараз Туреччина залучена Організацією об’єднаних націй до спроб переконати росію ухвалити цей план за основу», — пояснив Надзвичайний та Повноважний Посол України в Турецькій Республіці.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini