Сергій Біленький, голова ради Федерації металургів України в Медіацентрі Україна, 13 червня, 2022
13 Червня, 2022, 12:27

Вивезення металопродукції із Маріуполя: росія займається відвертим піратством — голова ради Федерації металургів України

росія незаконно вивозить металургійну продукцію із Маріуполя. У місті розташовані два великих металургійних комбінати, які виготовляли до 40% всієї української металопродукції. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів голова ради Федерації металургів України Сергій Біленький.

«Вся та продукція, яка була вироблена в Маріуполі, зараз вивозиться через Маріупольський порт до російської федерації. Надалі вони її, мабуть, планують кудись продавати. Можливо якусь частину використають для внутрішнього споживання, але по-іншому, як піратством це назвати неможливо», — сказав Сергій Біленький.

За його словами, окупанти порушують всі норми міжнародного права. І їхнім діям має бути надана оцінка, зокрема, і у судовому порядку. «Наразі компанія “Метівест” займається юридичною складовою з формування претензій до росії. Ці претензії враховують, як ті пошкодження, які зазнали металургійні комбінати, так і піратство щодо готової продукції. За їхніми оцінками, нараховують близько 20 млрд доларів, наскільки я пам’ятаю» — підсумував Сергій Біленький.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini