Григорій Плачков, ексочільник Державної інспекції ядерного регулювання (2017-2021), Медіацентр Україна-Укрінформ
Григорій Плачков, голова Державної інспекції ядерного регулювання, Медіацентр Україна-Укрінформ
5 Вересня, 2022, 13:07

Висновки місії МАГАТЕ поки не готові, на станції лишилось двоє представників організації для подальшої роботи – Григорій Плачков

Наразі є інформація, що місія МАГАТЕ щойно залишила Запорізьку АЕС. Два експерти залишились і далі там працювати. З одного боку, це позитивний момент, бо інспекція мала розібратися в основних речах – нерозповсюдження ядерного матеріалу, якого на цій АЕС дуже багато, у ресурсі атомної станції  – вистачить ресурсу працівників станції, і третє –  забезпечити безпеку об’єкту .

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Григорій Плачков, голова Державної інспекції ядерного регулювання (2017 – 2021 р.р.).

«Наразі висновки ще не готові. Тому треба дочекатися», – наголосив він.

Григорій Плачков додав, що необхідно повністю демілітаризувати Запорізьку АЕС, знаходження боєкомплекту на такому об’єкті повністю порушує всі вимоги безпеки.

«Необхідно робити безпечну зону у 20 -30 кілометрів навколо станції та повністю повернути під контроль нашу станцію», – додав він.

За словами експерта, більш безпечно експлуатувати АЕС необхідно, коли хоча б один реактор працює – це дасть можливість забезпечити власні потреби та не дасть окупантам переключити Запорізьку АЕС на Крим або під’єднати її до енергосистеми росії.

Нагадаємо, 1 вересня місія Міжнародного агентства з атомної енергії прибула на Запорізьку АЕС в окупованому Енергодарі.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini