18 Травня, 2022, 13:15

Викрадення активістів та фейкові референдуми: на окупованих територіях росіяни повторюють те, що чинили у Криму в 2014-му — Алім Алієв

У 2014-му росіяни увійшли у Крим без розпізнавальних знаків, як «зелені чоловічки», а  ось у  Херсон в 2022-му заходили відкрито — одразу з російськими прапорами. Загалом же, на нині окупованих територіях вони діють так, як і раніше в Криму. Про це розповів під час брифінгу у Медіацентрі Україна співзасновник ГО «Крим-SOS» та заступник гендиректора Українського інституту Алім Алієв.

«Перше, що робить окупант, коли заходить і окупує територію — це  намагається закинути активістів, журналістів у підвали, або просто викрадати їх. Те, що ми зараз, на жаль, бачимо в Херсонській області тотально. Це  відключення телеканалів, намагання зробити фейкові референдуми, що сьогодні у них точно не виходить», — заявив Алієв.

Алієв також розповів, що для нього означає перемога у російсько-українській війні.  «Для мене точно перемога — це повернення українського прапору до Криму, бо все з Криму почалось. Наша війна почалась з півострова. І після Криму ми бачили і збиття літака МН-17, війну в Сирії, втручання у вибори західних країн та тотальну пропаганду. І це все коїлось руками Росії. Цей цикл має замкнутись на нашому вільному Кримі», — розповів Алім Алієв. 

Співзасновник ГО «Крим-SOS» також нагадав, що 18 травня — річниця депортації кримськотатарського народу з Криму. «Ця дата не лише про те, щоб пам’ятати про своїх дідів та бабусь. Але ще розуміти, що геноциди, те що росія робила системно починаючи з 18 століття до сьогодні  —  це акт системної політики російської імперії, під імперією, я маю на увазі, і радянський союз і сьогоднішню путінську росію, проти вільних народів».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini